Ki az a Lieb Mihály Leó és mi köze van „a Bélához”?

A kérdés akkor lenne teljes, ha tudjuk, hogy „a Bélán” iskolánkat kell érteni. A válasz pedig az, hogy nekünk -bélásoknak – lehetőségünk volt élőben is átélni, megcsodálni Lieb Mihály Leó alkotásait, aki Munkácsy Mihály néven békéscsabai asztalosinasból lett a 19. század magyar festészetének nemzetközileg is elismert mestere.

Öt osztály – 9.Ny, 9.M, 10.M, 12.M és a 13.M – tanulói csodálhatták meg a győri Esterházy-palotában Munkácsy lenyűgöző művészetét. A rendkívüli kirándulást az osztályfőnökök szervezték meg – Jakab Katalin, Orsós Erzsébet, Horváth Zsuzsanna, Sós Gergő, Földváriné Lajtafalvi Katalin -, akik éltek azzal a lehetőséggel, hogy kisvárosunkhoz elérhető távolságban látható egy világhírű magyar festő kiállítása.

Ráadásul a csodás véletlen folytán egyik tanulónk, a 9.M osztályos Ertel Lydia lett a kiállítás negyvenkétezredik látogatója, akit ezen alkalomból Székely Zoltán igazgató és Szeles Szabolcs alpolgármester köszöntött.

Forrás: Facebook

Lydia a Tényeknek is nyilatkozott:

A programismertető szerint:

„A kiállítás átfogó képet nyújt Munkácsy Mihály festészetéről, hisz a korai képektől kezdve a drámai erejű alkotásokon, a barbizoni ihletésű tájképeken és a szalonképeken át a nevezetes Krisztus-trilógiához készült előtanulmányokig a Mester minden művészi korszaka képviselteti magát az anyagban.”1

Az élményről beszéljenek a diákok fotói!2

1. forrás: Munkácsy Győrben
2. forrás: Csillag Antónia képei

 

 

 

 

 

Engedélyzi a PUSH üzeneteket? Igen Nem, köszönöm